mlieko20766403

 

Mliečko, mliečko, to je veda,

bez neho sa vyrásť nedá.

Bez neho vraj budem malý,

nebudem mať žiadne svaly.

Nebudem mať zúbky zdravé, 

ani pevné kosti práve.

 

     Aj my v našej MŠ sme si 30.09.2022 (piatok) pripomenuli Svetový deň mlieka. Našim cieľom bolo poukázať na význam konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov ako dôležitej zložky výživy. Našu MŠ navštívla pani Mliekárka Janka s kravičkou (maketa) Elvírou. Vysvetlila detičkám odkiaľ mliečko získavame, ako sa spracováva a čo sa z neho vyrába. Detičky si mohli na kravičke Elvíre (maketa) vyskúšať dojenie, s pomocou mliekárky Janky vyrábali čerstvý syr.

     Samozrejme nemohla chýbať ani ochutnávka mliečnych výrobkov na ktorých si pochutili mlsné jazýčky vašich aj našich detičiek.

Mliečne výrobky nám bezplatne poskytlo poľnohospodárske družstvo - Farma dojníc  LOVČICA - TRUBÍN (mliečne dobroty),

za čo im veľmi pekne ďakujeme.

 

(Viď. fotogaléria)

Pin It

         pngtree karate image 2301625      pngtree karate image 2301625

KARATE nábor 2022

 

     Dňa 08.09. 2022 (štvrtok) nás navštívil pán Vladimír Neudeker z KARATE KLUBU MŠK Žiar nad Hronom. Predviedol nám ukážkovú hodinu Karate a oboznámil deti s podmienkami prijatia do klubu (letáčik). Deti si vyskúšali základné polohy a postoje tohto športu, ktorý je určený pre chlapcov aj pre dievčatá, ktoré hľadajú pohyb, súťaživosť, udržanie kondície či relax.

Príďte sa pozrieť Pondelok a stredu o 17.00 hod na 4. ZŠ Ul. Jilemnického Žiar nad Hronom - KARATE trieda /č.d. 105/ a vyberte čo je pre vaše dieťa najvhodnejšie...

(Viď. Fotogaléria)

Pin It

deti

 

 

Hurá škôlka...

 

Milí rodičia a deti!

Vítame Vás v našej - vašej škôlke "Sedmokráska" v školskom roku 2022/2023.

 

Začiatok školského roka je 2.9.2022, školské vyučovanie začína 5.9.2022.

Základné informácie o našej MŠ nájdete na našej webovej stránke www.ziarskeskolky.sk. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na t. č. 045/673161. Zoznam detí rozdelených do tried nájdete od 31.8.2022 na informačnej tabuli pred budovou MŠ.

Materská škola je v prevádzke od  6:00 hod  do  16:30 hod.

 

Pred nástupom do MŠ je potrebné:

- vypísať Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (tlačivo nájdete v prílohe 1, prípadne ráno u pani učiteliek na triede)

- odovzdať vyplnenú prihlášku na stravovanie a mať zaplatenú zálohu 40 € na stravu (tlačivo nájdete v prílohe 2, prípadne ráno u pani učiteteliek na triede)

- uhradiť príspevok 30 € na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v MŠ (okrem detí, ktoré plnia povinné predškolské predprimárne vzdelávanie a detí v hmotnej núdzi) a odovzdať návratku s číslom účtu (tlačivo nájdete v prílohe 3, prípadne ráno u pani učiteliek na triede)

- vypísať Vyhlásenie o bezpríznakovosti (tlačivo nájdete v prílohe 4, prípadne u pani učiteliek na triede)

 

Do škôlky budete potrebovať:

- prezúvky (nie šľapky)

- pyžamo

- náhradné oblečenie (spodnú bielizeň, ponožky, pančušky, tepláky, tričko...)

- veci na prezlečenie do triedy (odporúčame staršie)

- hygienické potreby (hrebeň, tekuté mydlo, toaletný papier 4 ks, hygienické vreckovky 10 ks, vlhčený toaletný papier 1 ks, nepremokavé podložky na lehátko)

- vlastnú fľašu s vhodným nápojom pre potreby dieťaťa počas dňa a pri pobyte na školskom dvore.

 

Všetky osobné veci dieťaťa je potrebné označiť menom!

Tešia sa na Vás Vaše pani učiteľky:)

Pin It

ÚCTA K STARŠÍM

 

Pri príležitosti mesiaca Úcty k starším sa dňa 22.10. 2019  v C triede  - včielok uskutočnila besiedka pre starých rodičov s príjemným posedením.

Deti si pre starkých a rodičov pripravili program v ktorom recitovali a spievali na ľudovú nôtu.

 

Prekvapením pre prítomných bolo ľudové pásmo folklórneho súboru HRON, ktoré svojím vystúpením spríjemnilo a vytvorilo príjemnú atmosféru.

 

Ako darček a pamiatku pre starých rodičov deti vyrobili obrázky s témou ovocia a zeleniny. Pre tanečníkov zo súboru zas obrázky s ľudovou  tématikou. 

(fotografie z podujatia v galérii MŠ)

 

Pin It

T A T O P A R Á D A

 

Dňa 24. 06. 2019 sa v popoludňajších hodinách uskutoční pri príležitosti dňa otcov stretnutie všetkých veselých, kreatívnych a zábavných oteckov, ktorí sa chcú zabaviť na pôde našej materskej školy.

Zábava bude spojená s PENOVOU ŠOU.

deň otcov

Pin It